Ciberžolės Nauda Uždegimui, Artritui Ir Sveikatai

ciberzole-kurkuminas-pirkti-kaina-lietuvoje-papildai

Ciberžolės Maisto Papildai – Nauda Jūsų Sveikatai

ciberžolė-kurkuminasCiberžolės nauda buvo ištirta daugiau nei 100 klinikinių tyrimų. Šiuose tyrimuose buvo nagrinėjama cirozės poveikio vėžiui, virškinimo trakto sutrikimams, neurologinėms būsenoms, psichikos sutrikimams, pažinimo sutrikimams, širdies ir kraujagyslių ligoms bei diabetui.

Jau nustatyta daugiau kaip 200 fitocheminių junginių ciberžolėje, o sąrašas toliau didėja. Pagrindinės bioaktyvios ciberžolės sudedamosios dalys yra polifenolio medžiagų, vadinamų kurkuminoidais, grupė.

Trys pagrindiniai kurkuminoido reikšmingi klinikiniai požymiai: kurkuminas (diferuloilmetanas), demetoksikurkuminas ir bisdemetoksikurkuminas. Manoma, kad šie kurkuminoidai sukelia ciberžolės naudą žmonių sveikatai.

Šiuo metu gydytojai naudoja kurkmedžio, kurkumino metabolitus, gydydami platų maladijų asortimentą – nuo įkandimų iki krūties vėžio. Kurkmedžio populiarumas kaip maisto papildas toliau didėja.

 

Ciberžolės – Kurkumino Nauda Uždegimo Mažinimui

Kurkumino nauda visų pirma yra susijusi su uždegimo mažinimu.

Nustatyta, kad kurkuminas slopina uždegiminius pažeidimus Jūsų kūno audiniuose, taip pat turi antioksidacinių savybių.

Šis maisto papildas yra dažniausiai naudojamas siekiant skatinti bendrą sveikatą ir palengvinti artrito simptomus. Tyrimais nustatyta, kad šis maisto papildas slopina sąnarių uždegimą, patinimą ir periartikulinį sąnarių sunaikinimą.

Natural Medicines“ šį priedą vertina kaip galimai veiksmingą, siekiant sušvelninti osteoartrito simptomus. Atrodo, kad 500 mg per parą vartojimas sumažina skausmą ir pagerina pacientų, kuriems diagnozuotas kelio osteoartritas, funkcionalumą.

Šie rezultatai buvo pasiekti per 2-3 mėnesius nuosekliai naudojant Kurkumino ekstraktą, kuris buvo standartizuotas, kad būtų 20% kurkuminoidų kartu su fosfatidilcholinu. Pacientai, vartoję šį priedą, taip pat pranešė, kad sumažino analgetinių vaistų vartojimą (skausmo malšintuvus) ir NVNU (nesteroidinius priešuždegiminius vaistus).

Ashwagandha, cinko ir imbiero naudojimas gali pagerinti naudą gaunamą iš ciberžolės.

 

Daugiau Sveikatos Stiprinimo Efektų

Tyrimai rodo, kad vartojant kurkuminą, organizme gali padidėti antioksidantų fermentų kiekis. Šie fermentai yra natūralūs antioksidantai, pagaminti organizme, siekiant kovoti su laisvųjų radikalų pažeidimu. Jie apima glutationą, SOD ir katalazę.

Yra keletas įrodymų, kad ciberžolė gali pagerinti cholesterolio kiekį, tačiau kai kuriuose tyrimuose buvo gauti prieštaringi rezultatai. Vienu tyrimu, kurkumino ekstraktas buvo susijęs su MTL cholesterolio kiekio sumažėjimu. Tai kartais vadinama „bloguoju cholesterinu“.

Ciberžolės vartojimo nauda taip pat gali apimti lipidų peroksidacijos sumažėjimą, kuris yra oksidacinis riebalų skilimas organizme. Cholesterolis gali būti ypač pavojingas, jei jis peroksiduojamas arterijose. Tai gali būti širdies ir kraujagyslių ligų ir širdies priepuolio rizikos veiksnys.

Kurkuminas taip pat buvo susijęs su pagerėjusia cirkuliacija kai kuriuose tyrimuose, tačiau reikia daugiau tyrimų. Tai gali būti susiję su padidėjusiu azoto oksido kiekiu kraujyje. Azoto oksidas sukelia kraujagyslių išsiplėtimą arba padidėjimą, o tai reiškia, kad jie gali pernešti daugiau kraujo kūnelių visame kūne.

Keletas tyrimų išnagrinėjo cukrinio diabeto poveikį vartojant ciberžolę. Kurkuminas gali pagerinti cukraus kiekio kraujyje reguliavimą ir skatinti insulino sekreciją, taip pat atsparių insulinų jautrumą

Taip pat buvo naudos, nustatytos dėl nuotaikos, depresijos, atminties, pažinimo funkcijos ir energijos. Kurkuminas kartais naudojamas kaip bendras anti-senėjimo maisto papildas.

 

Ciberžolės (Kurkumino) Nauda Yra Ištirta

Klinikiniais tyrimais paremtas kurkumino naudų sąrašas toliau didėja. Šiuo metu ciberžolėje esantis kurkuminas naudingas šiais atvėjais:ciberzoles-kurkumino-nauda-zmogaus-organizmui

 • Tam tikros rūšies vėžiui
 • Veiksniai, galintys sukelti širdies ligą ir (arba) 2 tipo cukrinį diabetą
 • Tam tikri psichiatriniai, kognityviniai ir neurologiniai sutrikimai
 • Autoimuniniai sutrikimai
 • Imunitetas ir peršalimas
 • Nepakankamas apetitas
 • Galvos skausmai
 • Dujos, pilvo pūtimas ir virškinimas
 • Kvėpavimo sutrikimai, įskaitant bronchitą ir astmą
 • Reumatoidinis artritas ir osteoporozė
 • Gelta ir kepenų sutrikimai ir ligos
 • Fibromialgija, karščiavimas ir infekcijos

 

Ciberžolės ekstraktas yra naudojamas tūkstančius metų, kad gydytų uždegimines ligas, tokias kaip priekinis uveitas, cistitas ir inkstų patinimas. Ciberžolės ekstraktas taip pat naudojamas siekiant pagerinti negalėjimą jausti skausmą (analgeziją), mėlynes, tinklainės infekcijas, dėmeles ir daugiau.

Tačiau FDA nepatvirtina šio papildo, kad būtų galima gydyti bet kokią specifinę sveikatos būklę. Reikia daugiau tyrimų, norint suprasti gydymo naudą iš kurkmedžio ir kurkumino ekstrakto.

 

Ciberžolėje Esantys Aktyvieji Junginiai

Ciberžolė yra žolinis augalas, besiribojantis su pietvakarių Indija ir kitais atogrąžų regionais Azijoje. Kai kurie ekspertai mano, kad jis buvo naudojamas gerokai daugiau kaip 5000 metų, kaip medicinos agentas ir kaip kulinarinis ingredientas ir prieskonis.

Tai yra daugiametis augalas, kuris auga apie metrą aukščio. Jis yra išaugintas už šakniastiebių (požeminių horizontalių stiebų). Šiuose šakniastiebiuose yra koncentruotas kurkuminoidų kiekis.

Manoma, kad veikliosios medžiagos yra kurkuminas (diferuloilmetanas) kartu su dviem jo pagrindiniais metabolitais, demethoksikurkuminu ir bisdemetoksikurkuminu.

Ciberžolė taip pat turi daugiau kaip du šimtus kitų augalų junginių, kurie gali turėti sveikatingumo savybių. Kai kuriose iš šių kurkmedžių sudedamųjų dalių yra:

 • 22 diarilheptanoidai
 • 8 fenilpropeno junginiai
 • 5 diterpenai
 • 4 steroliai
 • 3 triterpenoidai
 • 2 alkaloidai
 • 14 kitų junginių, įskaitant lakiuosius aliejus, tokius kaip turmeronas, zingiberenas ir atlantonas

 

Ar Ciberžolė Saugi Vartojimui ?

Ciberžolės naudojimo saugumas yra gerai žinomas. Ji buvo naudojama azijietiškoje medicinoje ir maisto paruošime tūkstantmečiais. Be to, daugelis klinikinių bandymų įrodė ciberžolės saugumą.

Manoma, kad ciberžė saugi tinkamam vartojimui per burną iki dvylikos mėnesių, o dienos dozė yra 2,2 gramai. 4 gramai per parą buvo vartojama be neigiamo šalutinio poveikio trisdešimt dienų.

Dėl mažo kurkumino biologinio prieinamumo (įsisavinimo), rekomenduojama šį priedą vartoti kartu su Piperine (juodųjų pipirų ekstraktu). Tai gali pagerinti kurkumino absorbaciją.

Daugumai sveikų žmonių dietos papildymas kurkumu nesukelia rimto ar ilgalaikio šalutinio poveikio. Didelės kurkumos dozės paprastai yra gerai toleruojamos, tačiau gali padidėti neigiamo poveikio rizika.

Buvo atlikti įvairūs toksikologiniai tyrimai. Yra didelė susirūpinimas dėl galimybės vystytis hepatotoksiniu poveikiu (kepenų apsinuodijimas) didelėmis dozėmis per ilgą laiką. Tačiau apie incidentus žmonėms nebuvo pranešta

Dažniausiai pasitaikantys šalutiniai reiškiniai, kurių dozės iki 6 gramų per parą, yra diskomfortas virškinimo trakte. Labiausiai pastebėta viduriavimas ir skrandžio sutrikimas. Kai kurie vartotojai taip pat praneša apie vidurių užkietėjimą, odos niežėjimą, galvos svaigimą ir (arba) svorio praradimą.

Šaltiniai
 1. Nelson, K., et al. The Essential Medicinal Chemistry of Curcumin, J Med Chem. 2017 Mar 9; 60(5): 1620-1637.
 2. Turmeric. WebMD.
 3. Daily, JW. Efficacy of Turmeric Extracts and Curcumin for Alleviating the Symptoms of Joint Arthritis: A Systematic Review and Meta-Analysis of Randomized Clinical Trials. J Med Food.< 2016 Aug;19(8):717-29
 4. Vaughn, A. Effects of Turmeric (Curcuma longa) on Skin Health: A Systematic Review of the Clinical Evidence. Volume 30, Issue 8, August 2016, pp.1243-1264.
 5. Turmeric for Weight Loss. Natural Remedies Review.
 6. An Investigation of the Effects of Curcumin On Anxiety and Depression in Obese Individuals. Chinese Journal of Integrated Medicine, September 2015.
 7. Chainani-Wu. Safety and anti-inflammatory activity of curcumin: a component of tumeric. J Altern Complement Med. 2003 Feb;9(1):161-8.
 8. Turmeric. Arthritis.org.
 9. Turmeric. Page 2. WebMD.
 10. Turmeric. Drugs.com.
 11. Parveen Gul .Antimicrobial activity of turmeric extract and its potential use in food industry. J Food Sci Technol. 2015 Apr; 52(4): 2272-2279.
 12. Reason Wilken et al. Curcumin: A review of anti-cancer properties and therapeutic activity in head and neck squamous cell carcinoma. Mol Cancer. 2011; 10: 12.
 13. Turmeric and Fatty Liver Disease. Global Healing Center.
 14. Ralf Jäger et al. Comparative absorption of curcumin formulations. Nutr J. 2014; 13: 11.
 15. University of Maryland Medcial Center, Turemeric, Accessed Sept 23, 2017
 16. Natural Medicines Comprehensive Database, Turmeric Professional Monograph, Accessed Sept 24, 2017
 17. Yallapu, Murali M. et al. "Therapeutic Applications of Curcumin Nanoformulations." The AAPS Journal 17.6 (2015): 1341–1356. PMC. Web. 23 Sept. 2017.
 18. Memorial Sloan Kettering Cancer Center, Turmeric, Accessed Sept 23, 2017
 19. NutritionFacts. org, Turmeric, Accessed Sept 23, 2017
 20. Ghalandarlaki, Negar, Ali Mohammad Alizadeh, and Soheil Ashkani-Esfahani. "Nanotechnology-Applied Curcumin for Different Diseases Therapy." BioMed Research International 2014 (2014): 394264. PMC. Web. 23 Sept. 2017.

 

Palikite komentarą