Kofermentas Q10 – Nauda, Poveikis, Vartojimas

kofermento-q10-papildai

Sužinokite Kas Yra Kofermentas Q10 Ir Kodėl Jis Yra Naudingas

Kofermentas Q10 taip pat žinomas kaip ubikvinonas ir paprastai sutrumpintas kaip CoQ10.Tai aliejuje tirpi į vitaminą panaši medžiaga, esanti visame žmogaus kūne, ypač ląstelių mitochondrijose.Šis maisto papildas taip pat yra elektronų transportavimo grandinės dalis, dalyvauja aerobiniame ląstelių kvėpavimo procese ir atlieka svarbų vaidmenį generuojant energiją ATP formoje. Tyrėjai apskaičiavo, kad tokiu būdu susidaro net 95% žmogaus kūno energijos.Kofermentas Q10 yra populiarus kovos su senėjimu maisto papildas, taip pat įrodyta, kad jis pagerina smegenų veiklą ir sveikatą.CoQ10 buvo atrastas 1957 m. Dr. Frederick Crane mitochondrijose iš jautienos širdies ląstelių. Žmogaus kūne ši medžiaga labiausiai paplitusi organuose, turinčiuose aukščiausią energijos poreikį, pavyzdžiui, širdyje ir kepenyse.Su šiuo maisto papildu buvo atlikta daug tyrimų, ypač nuo 1980-ųjų. Nors vis dar yra daug, ko nežinome, atrodo, kad CoQ10 turi daug naudingų savybių, įskaitant veikimą kaip galingas antioksidantas. 

Kofermentas Q10 Kaip Antioksidantas

Antioksidantai kovoja su kenksmingomis medžiagomis esančioms žmogaus kūne, daugiau žinomi kaip laisvieji radikalai.Šie smulkūs pažeistų ar oksiduotų ląstelių dalelių fragmentai gali sukelti bet kokių problemų, įskaitant degraduojančių ląstelių membranas, manipuliuoti mūsų DNR ir kai kurių ląstelių mirtį.Mokslininkai mano, kad laisvieji radikalai prisideda prie senėjimo proceso, taip pat padidėja kitų sveikatos problemų, pvz., Širdies ligų ir galbūt net tam tikrų vėžio rūšių, rizika.CoQ10 sugeba neutralizuoti laisvuosius radikalus, užkirsti kelią tolesniam sugadinimui ir galbūt net padėti panaikinti jau esamą laisvųjų radikalų žalą.Kaip antioksidantas, CoQ10 taip pat gali atsikratyti papildomų cheminių medžiagų ir toksinų, kurie yra kenksmingi. Kai kurie mokslininkai mano, kad „CoQ10“ vaidina svarbų vaidmenį padėdamas papildyti kitas antioksidantines maistines medžiagas savo veikliosioms būsenoms. Žinoma, ji turi gyvybiškai svarbų vaidmenį palaikant kitas naudingas medžiagas ir chemines medžiagas, kaip turėtų.Tai taip pat užtikrina tvirtą bendrą jūsų ląstelių, audinių ir organų apsaugą ir gerai sinergizuoja su kitais labai stipriais antioksidantais, kurie yra ilgaamžiškumo skatinimo dalis. 

Kofermento Q10 Nauda

Jei jus domina gerinti jūsų smegenų veiklą ir sveikatą, CoQ10 turi tam daug priežasčių. Asmenys, turintys aukštesnį šios kofermento-q10-nauda-sirdziaimaistinės medžiagos lygį, parodė didesnį psichinį aštrumą, energijos lygį ir našumą įvairiuose kognityviuose tyrimuose.Jei turite mažą šio junginio kiekį, jums labiau tikėtina, kad patirsite „smegenų rūko“ efektą, lėtą ar vangų psichinį procesą, atminties problemas. Vienas UCSD atliktas tyrimas nustatė, kad tinkamas CoQ10 kiekis gali sumažinti smegenų senėjimo spartą 44%.Mokslininkai žino, kad tokio tipo žalą yra daug sunkiau atstatyti, kai problema jau yra, tačiau tokios maistingosios medžiagos vartojimas pakankamai anksti gali padidinti jūsų galimybes išvengti su amžiumi susijusios demencijos ir atminties praradimo.Šio maisto papildo nauda yra plataus masto ir apima daug daugiau nei tik intelektinę jėgą. Buvo atlikti tyrimai, leidžiantys manyti, kad pacientai, kurie vartojo CoQ10 po širdies priepuolio (per 3 dienas), juos rečiau ištikdavo širdies ligos ir patyrė mažiau skausmo ir diskomforto krūtinėje.Tas pats pasakytina ir apie CoQ10 naudojimą širdies nepakankamumui, ypač kai maisto papildas yra derinamas su įprastais vaistais. Dažnai žmonėms, kuriems yra stazinis širdies nepakankamumas, natūraliai sumažėja kofermento Q10 lygis.Šis papildas taip pat gali sumažinti kojų patinimą, skysčių sumažėjimą plaučiuose, padidina ištvermę fiziniuose pratimuose ir palengvinti kvėpavimą astmatikams ar visiems, kurie užsiima intensyviu fiziniu krūviu.Manoma, kad kofermentas Q10 taip pat padeda sumažinti kraujospūdį. Atsižvelgiant į kelis šios srities klinikinius tyrimus, ši papildų nauda gali užtrukti ilgai, galbūt net iki 4-12 savaičių.Tačiau tyrimai parodė, kad šio papildo gebėjimas sumažinti sistolinį kraujospūdį iki 17 mm Hg ir diastolinio slėgio iki 10 mm Hg, be reikšmingo šalutinio poveikio.Taip pat buvo pastebėta, kad žmonės su aukštu cholesterolio lygiu paprastai turi žemesnį CoQ10 lygį. Reikia daugiau tyrimų, tačiau šis maisto papildas buvo pasiūlytas kaip aukšto cholesterolio kiekio gydymui. Tai gali padėti sumažinti kai kuriuos šalutinius poveikius, kuriuos sukelia statinų vaistai, įskaitant kai kuriuos susijusius skausmus. 

Dažnai Kofermento Q10 Maisto Papildai Vartojami

CoQ10 naudojamas įvairioms ligoms ir sutrikimams, įskaitant:
 • Stenokardija (sunkus skausmas krūtinėje)
 • Autizmas
 • Krūties vėžys
 • Lėtinio nuovargio sindromas (CFS)
 • Stazinis širdies nepakankamumas (CHF)
 • Diabetas
 • Hipertenzija (padidėjęs kraujospūdis)
 • Periodonto ligos
 • Statino sukelta miopatija (raumenų skausmas ar disfunkcija)
 • Pagalbinė imuninė funkcija ŽIV / AIDS sergantiems asmenims
Kofermentas Q10 taip pat vartojamas širdies raumens toksiškumui dėl doksorubicino chemoterapijos, Huntingtono ligai, Parkinsono ligai ir raumenų distrofijai.Šis papildas taip pat yra vartojamas Laimo ligai, preeklampsijai, migrenos galvos skausmui, vyrų nevaisingumui, odos senėjimui stabdyti.Japonijoje ji dažniausiai vartojama širdies ir kraujagyslių ligoms, įskaitant širdies ir kraujagyslių ligas, anginą, hipertrofinę kardiomiopatiją ir dilatacinę kardiomiopatiją. 

Kofermentas Q10 Maisto Šaltiniuose

Pasak Merilendo universiteto Medicinos centro, kai kurie iš geriausių CoQ10 mitybos šaltinių yra riebios žuvys, tokios kaip sardinės, silkės, tunai ir lašišos. Organiniai patiekalai, ypač jautienos kepenys, taip pat yra geri šaltiniai.Visaverčių maisto produktų sudėtyje yra mažesnių, tačiau vis dar pastebimų šio kofermento kiekių.Kai įmanoma, pasirinkite ekologiškas daržoves ir ekologiškus, pašaruotus gyvūninius maisto produktus, kurie, be abejo, yra be teršalų, tokių kaip pesticidai, antibiotikai, steroidai ir konservantai. 

Kofermento Q10 Dozavimo Gairės Ir Šalutinis Poveikis

Tinkamos dozės priklauso nuo daugybės veiksnių, įskaitant amžių, lytį, asmeninę fiziologiją ir šio papildo vartojimo priežastis.Rekomenduojama visada laikytis dozavimo nurodymų, susijusių su konkrečiu jūsų įsigytu CoQ10 priedu, nebent jūsų gydytojas nurodė kitaip.UMM teigia, kad vaikai iki 18-os metų neturėtų vartoti kofermento Q10 maisto papildų, išskyrus tuos atvejus, kai tai atidžiai prižiūri kvalifikuotas medicinos specialistas.Kadangi CoQ10 yra maisto papildas, o ne vaistas, FDA nenustato tikslių rekomenduojamų dozių.NMCD praneša, kad klinikinių tyrimų metu buvo naudojamos tokios dozės:
 • Statikų sukelta miopatija (raumenų liga) vartojamos 100-200 mg paros dozės.
 • 60 mg du kartus per parą vartojamos dozės buvo naudojamos, siekiant sumažinti pavojų būsimiems širdies reiškiniams.
 • 100 mg dozės, skirtos vieną ar du kartus per parą, buvo naudojamos diabeto simptomams.
 • 100 mg per parą, padalytas į dvi ar tris lygias dozes, buvo vartojamas širdies nepakankamumui.
 • 3 dienas 100 mg dozės buvo skirtos migrenos galvos skausmui
 • 160 mg per parą buvo naudojamas mitochondrijų encefalomijopatijoms
 • Preeklampsijai du kartus per parą vartojama 100 mg dozė
 • 200 – 300 mg per parą dozės buvo naudojamos vyrų nevaisingumui
 • Raumenų distrofijai skirtos 100 mg dozės per parą
 • 50 mg dozės tris kartus per parą buvo skirtos anginai
 • 200 mg per parą dozės buvo naudojamos
 

Šalutinis poveikis

Natūralių vaistų išsami duomenų bazė“ šį priedą vertina kaip tikėtiną saugų, kai jis vartojamas per burną.NMCD teigia, kad sveikų suaugusių žmonių organizme CoQ10 yra gerai toleruojamas. Klinikinių tyrimų duomenimis, nebuvo pastebėta jokio rimto nepageidaujamo šalutinio poveikio.Buvo pranešta apie nedidelius virškinimo trakto šalutinius poveikius, tokius kaip pykinimas, vėmimas, rėmuo ir apetito praradimas, tačiau nustatyta, kad jis pasireiškia mažiau kaip 1% pacientų.Dienos dozės, didesnės kaip 100 mg, turėtų būti padalintos į 2 arba 3 lygius porcijas, kad būtų galima sumažinti šalutinį poveikį.Kofermentas Q10 gali sąveikauti su tam tikromis medikamentų rūšimis, įskaitant statinų vaistus, antihipertenzinius (kraujospūdį mažinančius) vaistus, tam tikrus chemoterapinius vaistus ir varfariną (kumadiną).Jis gali sąveikauti su tam tikromis žolelėmis ir papildais. Kai kurie iš jų apima produktus, kurių poveikis kraujospūdį mažina, pvz., Andrographis, kazeino peptidai, kačių pelekai, žuvų taukai, L-argininas ir L-teaninas.Sąveikos taip pat gali pasireikšti su akacijomis, beta karotinu, omega-3 riebalų rūgštimis, raudonomis mielėmis ir vitaminais A, C, E ir K.Rekomenduojama pasitarti su gydytoju apie Kofermento Q10 papildus, ypač jei turite kokių nors sunkių sveikatos sutrikimų ar vartojate receptinius vaistus.
 • Gali padėti esant migrenai
 • Fiziniam pajėgumui
 • Imuninei funkcijai
Sužinoti daugiau
Ultra Co-Q10 Kofermentas, kaina, pirkti. Maisto papildą įsigyti galite noopapildai.lt parduotuvėje.

Palikite komentarą