5-HTP Vartojimas, Poveikis ir Nauda

serotoninas, 5-htp nuotaika

5-HTP yra serotoniną skatinantis maisto papildas, naudojamas esant depresijai, nerimui, migrenai, nemigai ir fibromialgijai. Taip pat naudojamas svorio metimui.

Dar žinomas kaip 5-hidroksitriptofanas, Oxitriptan, arba L-5-HTP. Tai natūralus junginys, paprastai įtraukiamas į maisto papildus, skirtus pagerinti nuotaiką ir sumažinti stresą.

Vartotojai vartoja 5-HTP skatinti atsipalaidavimą, gerina dėmesio koncentraciją, miego kokybę, mažina nerimo ir depresijos simptomus.

Serotoninas yra pagrindinis neuromediatorius susijęs su nuotaikos reguliacija. Organizmui, 5-HTP yra natūralus pirmtakas gaminant serotoniną. 5-HTP taip pat susijęs su miego hormonu melatoninu ir gali prisidėti prie ramaus, bei kokybiško miego.

Šiame straipsnyje aptarsime iš kur atsiranda 5-HTP, koks jo vaidmuo organizme, jo nauda ir galimi šalutiniai poveikiai ir 5-HTP dozavimas.

 

Sąveika tarp 5-HTP ir Triptofano

Žmogaus kūne, 5-hidroksitriptofanas yra triptofano metabolitas, tai reiškia ,kad triptofanas yra skaidomas, kad pagaminti 5-HTP.
Amino rūgštys skirstomos į esmines ir neesmines amino rūgštis. Triptofanas yra esminė amino rūgštis. Tai reiškia, kad triptofanas negali būti susintetinamas žmogaus organizme ir turi būti gaunamas iš maisto papildų.

Triptofanas yra randamas daugelyje maisto produktų, kuriuose yra gausu baltymų, tiek augalinės kilmės tiek gyvūlinės kilmės maisto produktuose. Randamas mėsoje, pieno produktuose, kiaušiniuose, kalakutienoje, jautienoje, taip pat ir jūros gėrybėse – krabai, otai, lašišos ir ešeriai.

Augalinės kilmės triptofano šaltiniai: Avinžirniai, sojos ir tofu, avižų, špinatai, bananai, lęšių, pupelių, sezamų sėklos, moliūgų sėklos, ir Chia sėklos.

Triptofanas iš maisto produktų arba papildų yra skirstomas organizme į 5-HTP ir kitus metabolitus – niaciną (vitaminas B3)

 

Kaip Susijęs 5-HTP, Serotoninas ir Melatoninas ?

Triptofanas ir 5-HTP yra cheminiai serotonino ir melatonino pirmtakai, šie du neurotransmiteriai smegenyse reguliuoja nuotaiką ir miegą. Serotoninas smegenyse yra konvertuojamas į melatoniną, taigi, jei serotonino lygis smegenyse yra mažas, tipiškai melatonino lygis gali būti išbalansuotas taip pat.

Daugelis nuotaikos sutrikimų yra susiję su mažesniu nei įprastai šių neuro-chemikalų lygiu, vartojant 5-HTP gali padėti atstatyti šiuos skirtumus.

Žmonės gali gauti tam tikrą kiekį 5-HTP  įtraukiant į savo mitybos planą aukščiau minėtus produktus, kurie yra turtingi amino rūgštimi triptofanu.

Vegetarai ir asmenys kurie nevalgo jūros gėrybių, rizikuoja negauti pakankamai šios maistinės medžiagos. Be to, kai kurie žmonės natūraliai gamina žemenio lygio 5-HTP iš triptofano, iš maisto kurį jie valgo. Tai gali privesti prie žemo serotonino lygio organizme.

Žemas triptofano maistinės medžiagos kiekis dietoje, arba sumažėjęs 5-HTP organizme, gali privesti prie žemo serotonino ir melatonino lygio. Maisto papildai, gali būti geras sprendimas papildant reikiamu kiekiu 5-HTP.

 

5-HTP Maisto Papildai

5-HTP yra visiems prieinamas papildas daugelyje šalių, jį galima įsigyti vaistinėse arba maisto papildų parduotuvėse. Tiesa, vaistinėse šio papildo kaina gali būti gerokai aukštesnė.

Kaip papildas, 5-HTP yra natūraliai kilęs iš  Griffonia simplicifolia augalo sėklų. Griffonia simplicifolia yra tradicinis augalas Vakaruose ir Centrinėje Afrikoje.

Tai aukštas krūmas, buvo naudojamas kaip natūralus vaistinis augalas tūkstančius metų. Afrikoje, Griffonia simplicifolia sėklos ir lapai dažnai presuojami ir vartojami miltelių arba arbatos pavidale.

Griffonia simplicifolia augalo sėklos gali turėti iki 20% 5-HTP masės. 5-HTP Griffonia augale yra biologiškai identiškas 5-HTP kuris gaminamas žmogaus organizme.

5-HTP kaip ir beveik visos amino rūgštys, būna dviejų formų, t.y L-formos arba D-formos konfigūracija. L-Formos amino rūgštys yra turtingos gamtoje, gaminamos ląstelėse ir gali būti įtrauktos į baltymą. D-Formos amino rūgštys daugiausiai gaminamos bakterijų arba dirbtinai.

L-5-HTP yra daugiau bendra 5-HTP forma, randama žmogaus organizme ir 5-HTP papilduose.

 

Kaip veikia 5-HTP ?

Triptofanas, iš maistinių produktų ar papildų formos, keliauja į kepenis, kuris yra suskirstomas į 5-HTP ir kitus metabolitus. Tuomet 5-HTP  per kraują keliauja į smegenis.

Po suvartojimo, 5-HTP gabenamas į kepenis. Ten jis yra iš dalies metabolizuojamas į aromatinę L-Amino-rūgšties dekarboksilazę, su vitaminu B6. Likusi dalis cirkuliuoja į smegenis, kur ji kerta kraujo-smegenų barjerą, ir yra paverčiama į serotoniną smegenyse.

Kai 5-HTP kerta smegenų barjerą, 5-HTP kryžminasi atskirdama kraujagysles ir smegenų audinį. Smegenų viduje 5-HTP yra konvertuojamas į serotoniną.

Serotoninas yra laikomas „laimės neuromediatoriumi“, jis siejamas su teigiamos emocijomis, ramybe ir laimę.

Pats serotoninas negali prasiskverbti per kraujo-smegenų barjerą. Todėl tiesiogiai vartojant šią medžiagą, efektas bus neveiksnus. 5-HTP yra pats geriausias būdas padidinti serotonino kiekį smegenyse.

Vartojant 5-HTP taip pat gali padidinti melatonino išsiskyrimą nakties metu. Melatoninas yra pagrindinis miego hormonas, kurį gamina kankorežinė liauka, kontroliuoti miego ir būdravimo ciklą.

Per dieną, serotoninas yra konvertuojamas į melatoniną labai lėtai. Kai vakare šviesos lygis sumažėja, serotonino konversija į melatoniną didėja.

Padidėjęs šių neuromediatorių lygis yra susijęs su bendra gerovę, mažiau nerimo, apatijos, streso.

 

5-HTP Vartojimas

Rekomenduojama dozė maistiniam papildui 5-HTP priklauso nuo kelių faktorių; amžius, kūno svorio, esamos sveikatos, jautrumo, ir priežasties vartoti 5-HTP. Žemiau rasite rekomendacijas, taip pat rekomenduojama prieš vartojant pasitarti su savo gydytoju.

Daugelis šaltinių nurodo, kad 5-HTP turėtų būti vartojamas nuo mažesnių dozių, taip tikimasi sumažinti galimai pykinimą ar virškinamojo trakto problemų riziką. Sveiki asmenys, kurie šiuo metu neserga depresija, gali gerti tarp 50 mg – 100mg iki trijų kartų per dieną.

Asmenims turintiems depresiją, nerimo sutrikimus, gali padidinti dozę tarp 150 mg – 300 mg per dieną.

Neturėtumėte viršyti daugiau nei 500mg per dieną, nebent taip nurodė asmeninis gydytojas. Aukštos dozuotės gali privesti prie šalutinių poveikių.

 

5-HTP saugumas ir galimi šalutiniai poveikiai

5-HTP buvo įvertintas kaip saugus oraliniam vartojimui, skirtas suaugusiems, pagal naturalių vaistų duomenų bazę.

Nėščiosioms moterims 5-HTP vartojimas yra laikomas nesaugiu ir turėtų būti vengiamas. Asmenims turintiems dauno sindromą, ar priepuolius, šio papildo vartojimas taip pat turėtų būti vengiamas.

Šaltiniai
 1. Carnevale G, Di Viesti V, Zavatti M, Zanoli P. Anxiolytic-like effect of Griffonia simplicifolia Baill. seed extract in rats. Phytomedicine. 2011
 2. Rondanelli M, Opizzi A, Faliva M, Bucci M, Perna S. Relationship between the absorption of 5-hydroxytryptophan from an integrated diet, by means of Griffonia simplicifolia extract, and the effect on satiety in overweight females after oral spray administration. Eat Weight Disord. 2012
 3. Carnevale G, Di Viesti V, Zavatti M, Benelli A, Zanoli P. Influence of Griffonia simplicifolia on male sexual behavior in rats: behavioral and neurochemical study. Phytomedicine. 2011
 4. Carnevale G, Di Viesti V, Zavatti M, Benelli A, Zanoli P. Griffonia simplicifolia negatively affects sexual behavior in female rats. Phytomedicine. 2010
 5. Lemaire PA, Adosraku RK. An HPLC method for the direct assay of the serotonin precursor, 5-hydroxytrophan, in seeds of Griffonia simplicifolia. Phytochem Anal. 2002
 6. Keszthelyi D, Troost FJ, Jonkers DM, van Eijk HM, Lindsey PJ, Dekker J, Buurman WA, Masclee AA. Serotonergic reinforcement of intestinal barrier function is impaired in irritable bowel syndrome. Aliment Pharmacol Ther. 2014
 7. Popper CW. Mood disorders in youth: exercise, light therapy, and pharmacologic complementary and integrative approaches. Child Adolesc Psychiatr Clin N Am. 2013
 8. Gendle MH, Young EL, Romano AC. Effects of oral 5-hydroxytryptophan on a standardized planning task: insight into possible dopamine/serotonin interactions in the forebrain. Hum Psychopharmacol. 2013
 9. Jangid P, Malik P, Singh P, Sharma M, Gulia AK. Comparative study of efficacy of l-5-hydroxytryptophan and fluoxetine in patients presenting with first depressive episode. Asian J Psychiatr. 2013
 10. Juki? T, Rojc B, Boben-Bardutzky D, Hafner M, Ihan A. The use of a food supplementation with D-phenylalanine, L-glutamine and L-5-hydroxytriptophan in the alleviation of alcohol withdrawal symptoms. Coll Antropol. 2011
 11. [No authors listed] In brief: 5-HTP for depression. Med Lett Drugs Ther. 2012
 12. Camfield DA, Sarris J, Berk M. Nutraceuticals in the treatment of obsessive compulsive disorder (OCD): a review of mechanistic and clinical evidence. Prog Neuropsychopharmacol Biol Psychiatry. 2011
 13. Emanuele E, Bertona M, Minoretti P, Geroldi D. An open-label trial of L-5-hydroxytryptophan in subjects with romantic stress. Neuro Endocrinol Lett. 2010
 14. Cross DR, Kellermann G, McKenzie LB, Purvis KB, Hill GJ, Huisman H. A randomized targeted amino acid therapy with behaviourally at-risk adopted children. Child Care Health Dev. 2011
 15. Iovieno N, Dalton ED, Fava M, Mischoulon D. Second-tier natural antidepressants: review and critique. J Affect Disord. 2011
 16. Freedman RR. Treatment of menopausal hot flashes with 5-hydroxytryptophan. Maturitas. 2010
 17. Weeks BS. Formulations of dietary supplements and herbal extracts for relaxation and anxiolytic action: Relarian. Med Sci Monit. 2009
 18. Carrillo M, Ricci LA, Coppersmith GA, Melloni RH Jr. The effect of increased serotonergic neurotransmission on aggression: a critical meta-analytical review of preclinical studies. Psychopharmacology (Berl). 2009
 19. Croonenberghs J, Spaas K, Wauters A, Verkerk R, Scharpe S, Deboutte D, Maes M. Faulty serotonin--DHEA interactions in autism: results of the 5-hydroxytryptophan challenge test. Neuro Endocrinol Lett. 2008
 20. Smarius LJ, Jacobs GE, Hoeberechts-Lefrandt DH, de Kam ML, van der Post JP, de Rijk R, van Pelt J, Schoemaker RC, Zitman FG, van Gerven JM, Gijsman HJ. Pharmacology of rising oral doses of 5-hydroxytryptophan with carbidopa. J Psychopharmacol. 2008
 21. Lowe SL, Yeo KP, Teng L, Soon DK, Pan A, Wise SD, Peck RW. L-5-Hydroxytryptophan augments the neuroendocrine response to a SSRI. Psychoneuroendocrinology. 2006
 22. Turner EH, Loftis JM, Blackwell AD. Serotonin a la carte: supplementation with the serotonin precursor 5-hydroxytryptophan. Pharmacol Ther. 2006
 23. Croonenberghs J, Verkerk R, Scharpe S, Deboutte D, Maes M. Serotonergic disturbances in autistic disorder: L-5-hydroxytryptophan administration to autistic youngsters increases the blood concentrations of serotonin in patients but not in controls. Life Sci. 2005
 24. Maron E, Tõru I, Vasar V, Shlik J. The effect of 5-hydroxytryptophan on cholecystokinin-4-induced panic attacks in healthy volunteers. J Psychopharmacol. 2004
 25. Bruni O, Ferri R, Miano S, Verrillo E. L -5-Hydroxytryptophan treatment of sleep terrors in children. Eur J Pediatr. 2004
 26. Das YT, Bagchi M, Bagchi D, Preuss HG. Safety of 5-hydroxy-L-tryptophan. Toxicol Lett. 2004
 27. Amer A, Breu J, McDermott J, Wurtman RJ, Maher TJ. 5-Hydroxy-L-tryptophan suppresses food intake in food-deprived and stressed rats. Pharmacol Biochem Behav. 2004
 28. Schruers K, van Diest R, Overbeek T, Griez E. Acute L-5-hydroxytryptophan administration inhibits carbon dioxide-induced panic in panic disorder patients. Psychiatry Res. 2002
 29. Schruers K, van Diest R, Nicolson N, Griez E. L-5-hydroxytryptophan induced increase in salivary cortisol in panic disorder patients and healthy volunteers. Psychopharmacology (Berl). 2002
 30. Gijsman HJ, van Gerven JM, de Kam ML, Schoemaker RC, Pieters MS, Weemaes M, de Rijk R, van der Post J, Cohen AF. Placebo-controlled comparison of three dose-regimens of 5-hydroxytryptophan challenge test in healthy volunteers. J Clin Psychopharmacol. 2002
 31. Shaw K, Turner J, Del Mar C. Tryptophan and 5-hydroxytryptophan for depression. Cochrane Database Syst Rev. 2002
 32. Ramaekers VT, Senderek J, Häusler M, Häring M, Abeling N, Zerres K, Bergmann C, Heimann G, Blau N. A novel neurodevelopmental syndrome responsive to 5-hydroxytryptophan and carbidopa. Mol Genet Metab. 2001
 33. Ribeiro CA. L-5-Hydroxytryptophan in the prophylaxis of chronic tension-type headache: a double-blind, randomized, placebo-controlled study. For the Portuguese Head Society. Headache. 2000
 34. Nicolodi M, Sicuteri F. L-5-hydroxytryptophan can prevent nociceptive disorders in man. Adv Exp Med Biol. 1999
 35. Meyers S. Use of neurotransmitter precursors for treatment of depression. Altern Med Rev. 2000
 36. Lado-Abeal J, Graña M, Rey C, Cabezas-Cerrato J. L-5-hydroxytryptophan does not stimulate LH secretion directly from the pituitary in patients with gonadotrophin releasing hormone deficiency. Clin Endocrinol (Oxf). 1998
 37. Juhl JH. Fibromyalgia and the serotonin pathway. Altern Med Rev. 1998
 38. Birdsall TC. 5-Hydroxytryptophan: a clinically-effective serotonin precursor. Altern Med Rev. 1998
 39. Cangiano C, Laviano A, Del Ben M, Preziosa I, Angelico F, Cascino A, Rossi-Fanelli F. Effects of oral 5-hydroxy-tryptophan on energy intake and macronutrient selection in non-insulin dependent diabetic patients. Int J Obes Relat Metab Disord. 1998
 40. Meltzer H, Bastani B, Jayathilake K, Maes M. Fluoxetine, but not tricyclic antidepressants, potentiates the 5-hydroxytryptophan-mediated increase in plasma cortisol and prolactin secretion in subjects with major depression or with obsessive compulsive disorder. Neuropsychopharmacology. 1997
 41. Li Kam Wa TC, Freestone S, Samson RR, Johnston NR, Lee MR. Renal metabolism and effects of the glutamyl derivatives of L-dopa and 5-hydroxytryptophan in man. Clin Sci (Lond). 1996
 42. Pranzatelli MR, Tate E, Galvan I, Wheeler A. A controlled trial of 5-hydroxy-L-tryptophan for ataxia in progressive myoclonus epilepsy. Clin Neurol Neurosurg. 1996
 43. van Vliet IM, Slaap BR, Westenberg HG, Den Boer JA. Behavioral, neuroendocrine and biochemical effects of different doses of 5-HTP in panic disorder. Eur Neuropsychopharmacol. 1996
 44. Trouillas P, Serratrice G, Laplane D, Rascol A, Augustin P, Barroche G, Clanet M, Degos CF, Desnuelle C, Dumas R, et al. Levorotatory form of 5-hydroxytryptophan in Friedreich's ataxia. Results of a double-blind drug-placebo cooperative study. Arch Neurol. 1995
 45. Wa TC, Burns NJ, Williams BC, Freestone S, Lee MR. Blood and urine 5-hydroxytryptophan and 5-hydroxytryptamine levels after administration of two 5-hydroxytryptamine precursors in normal man. Br J Clin Pharmacol. 1995
 46. Stone RA, Worsdell YM, Fuller RW, Barnes PJ. Effects of 5-hydroxytryptamine and 5-hydroxytryptophan infusion on the human cough reflex. J Appl Physiol (1985). 1993
 47. George DT, Lindquist T, Rawlings RR, Eckardt MJ, Moss H, Mathis C, Martin PR, Linnoila M. Pharmacologic maintenance of abstinence in patients with alcoholism: no efficacy of 5-hydroxytryptophan or levodopa. Clin Pharmacol Ther. 1992
 48. Cangiano C, Ceci F, Cascino A, Del Ben M, Laviano A, Muscaritoli M, Antonucci F, Rossi-Fanelli F. Eating behavior and adherence to dietary prescriptions in obese adult subjects treated with 5-hydroxytryptophan. Am J Clin Nutr. 1992
 49. Martinelli I, Mainini E, Mazzi C. [Effect of 5-hydroxytryptophan on the secretion of PRL, GH, TSH and cortisol in obesity]. Minerva Endocrinol. 1992
 50. Maissen CP, Ludin HP. [Comparison of the effect of 5-hydroxytryptophan and propranolol in the interval treatment of migraine]. Schweiz Med Wochenschr. 1991
 51. Pöldinger W, Calanchini B, Schwarz W. A functional-dimensional approach to depression: serotonin deficiency as a target syndrome in a comparison of 5-hydroxytryptophan and fluvoxamine. Psychopathology. 1991
 52. Cangiano C, Ceci F, Cairella M, Cascino A, Del Ben M, Laviano A, Muscaritoli M, Rossi-Fanelli F. Effects of 5-hydroxytryptophan on eating behavior and adherence to dietary prescriptions in obese adult subjects. Adv Exp Med Biol. 1991
 53. Caruso I, Sarzi Puttini P, Cazzola M, Azzolini V. Double-blind study of 5-hydroxytryptophan versus placebo in the treatment of primary fibromyalgia syndrome. J Int Med Res. 1990
 54. Vlasses PH, Rotmensch HH, Swanson BN, Clementi RA, Ferguson RK. Effect of repeated doses of L-5-hydroxytryptophan and carbidopa on prolactin and aldosterone secretion in man. J Endocrinol Invest. 1989
 55. Simic MG, al-Sheikhly M, Jovanovic SV. Inhibition of free radical processes by antioxidants--tryptophan and 5-hydroxytryptophan. Bibl Nutr Dieta. 1989
 56. Ceci F, Cangiano C, Cairella M, Cascino A, Del Ben M, Muscaritoli M, Sibilia L, Rossi Fanelli F. The effects of oral 5-hydroxytryptophan administration on feeding behavior in obese adult female subjects. J Neural Transm. 1989
 57. van Praag HM, Kahn RS. L-5-hydroxytryptophan in depression and anxiety. Schweiz Rundsch Med Prax. 1988
 58. Mayeux R, Stern Y, Sano M, Williams JB, Cote LJ. The relationship of serotonin to depression in Parkinson's disease. Mov Disord. 1988
 59. Jacobsen FM, Sack DA, Wehr TA, Rogers S, Rosenthal NE. Neuroendocrine response to 5-hydroxytryptophan in seasonal affective disorder. Arch Gen Psychiatry. 1987
 60. Uldry PA, Regli F. [Indications for L-5-hydroxytryptophan in neurology]. Rev Med Suisse Romande. 1987
 61. Byerley WF, Judd LL, Reimherr FW, Grosser BI. 5-Hydroxytryptophan: a review of its antidepressant efficacy and adverse effects. J Clin Psychopharmacol. 1987
 62. Kahn RS, Westenberg HG, Verhoeven WM, Gispen-de Wied CC, Kamerbeek WD. Effect of a serotonin precursor and uptake inhibitor in anxiety disorders; a double-blind comparison of 5-hydroxytryptophan, clomipramine and placebo. Int Clin Psychopharmacol. 1987
 63. De Giorgis G, Miletto R, Iannuccelli M, Camuffo M, Scerni S. Headache in association with sleep disorders in children: a psychodiagnostic evaluation and controlled clinical study--L-5-HTP versus placebo. Drugs Exp Clin Res. 1987
 64. Titus F, Dávalos A, Alom J, Codina A. 5-Hydroxytryptophan versus methysergide in the prophylaxis of migraine. Randomized clinical trial. Eur Neurol. 1986
 65. De Benedittis G, Massei R. Serotonin precursors in chronic primary headache. A double-blind cross-over study with L-5-hydroxytryptophan vs. placebo. J Neurosurg Sci. 1985
 66. Meltzer HY, Perline R, Tricou BJ, Lowy M, Robertson A. Effect of 5-hydroxytryptophan on serum cortisol levels in major affective disorders. II. Relation to suicide, psychosis, and depressive symptoms. Arch Gen Psychiatry. 1984
 67. Meltzer HY, Lowy M, Robertson A, Goodnick P, Perline R. Effect of 5-hydroxytryptophan on serum cortisol levels in major affective disorders. III. Effect of antidepressants and lithium carbonate. Arch Gen Psychiatry. 1984
 68. Longo G, Rudoi I, Iannuccelli M, Strinati R, Panizon F. [Treatment of essential headache in developmental age with L-5-HTP (cross over double-blind study versus placebo)]. Pediatr Med Chir. 1984
 69. Quadbeck H, Lehmann E, Tegeler J. Comparison of the antidepressant action of tryptophan, tryptophan/5-hydroxytryptophan combination and nomifensine. Neuropsychobiology. 1984
 70. van Praag HM. In search of the mode of action of antidepressants: 5-HTP/tyrosine mixtures in depression. Adv Biochem Psychopharmacol. 1984
 71. Meltzer HY. Serotonergic function in the affective disorders: the effect of antidepressants and lithium on the 5-hydroxytryptophan-induced increase in serum cortisol. Ann N Y Acad Sci. 1984
 72. Abraham HD. L-5-hydroxytryptophan for LSD-induced psychosis. Am J Psychiatry. 1983
 73. van Praag HM. In search of the mode of action of antidepressants. 5-HTP/tyrosine mixtures in depressions. Neuropharmacology. 1983
 74. Nardini M, De Stefano R, Iannuccelli M, Borghesi R, Battistini N. Treatment of depression with L-5-hydroxytryptophan combined with chlorimipramine, a double-blind study. Int J Clin Pharmacol Res. 1983
 75. Van Woert MH. Myoclonus and L-5-hydroxytryptophan (L-5HTP). Prog Clin Biol Res. 1983
 76. van Praag HM. Serotonin precursors in the treatment of depression. Adv Biochem Psychopharmacol. 1982
 77. Sternberg EM, Van Woert MH, Young SN, Magnussen I, Baker H, Gauthier S, Osterland CK. Development of a scleroderma-like illness during therapy with L-5-hydroxytryptophan and carbidopa. N Engl J Med. 1980
 78. Pueschel SM, Reed RB, Cronk CE, Goldstein BI. 5-hydroxytryptophan and pyridoxine. Their effects in young children with Down's syndrome. Am J Dis Child. 1980
 79. Mendlewicz J, Youdim MB. Antidepressant potentiation of 5-hydroxytryptophan by L-deprenil in affective illness. J Affect Disord. 1980
 80. Kline N, Sacks W. Treatment of depression with an mao inhibitor followed by 5-HTP--an unfinished research project. Acta Psychiatr Scand Suppl. 1980
 81. Bigelow LB, Walls P, Gillin JC, Wyatt RJ. Clinical effects of L-5-hydroxytryptophan administration in chronic schizophrenic patients. Biol Psychiatry. 1979
 82. Sverd J, Kupietz SS, Winsberg BG, Hurwic MJ, Becker L. Effects of L-5-hydroxytryptophan in autistic children. J Autism Child Schizophr. 1978
 83. d'Elia G, Hanson L, Raotma H. L-tryptophan and 5-hydroxytryptophan in the treatment of depression. A review. Acta Psychiatr Scand. 1978
 84. Angst J, Woggon B, Schoepf J. The treatment of depression with L-5-hydroxytryptophan versus imipramine. Results of two open and one double-blind study. Arch Psychiatr Nervenkr (1970). 1977
 85. Soulairac A, Lambinet H. [Effect of 5-hydroxytryptophan, a serotonin precursor, on sleep disorders]. Ann Med Psychol (Paris). 1977
 86. Graw P, Pühringer W, Lacoste V, Gastpar M, Wirz-Justice A. Intravenous L-5-hydroxytryptophan in normal subjects: an interdisciplinary precursor loading study. Part II: profile of psychotropic effects derived from protocols and psychometric investigations. Pharmakopsychiatr Neuropsychopharmakol. 1976
 87. Frith CD, Johnston EC, Joseph MH, Powell RJ, Watts RW. Double-blind clinical trial of 5-hydroxytryptophan in a case of Lesch-Nyhan syndrome. J Neurol Neurosurg Psychiatry. 1976
 88. Roos BE. Tryptophan, 5-hydroxytryptophan and tricyclic antidepressants in the treatment of depression. Monogr Neural Sci. 1976
 89. Aliño JJ, Gutierrez JL, Iglesias ML. 5-Hydroxytryptophan (5-HTP) and a MAOI (nialamide) in the treatment of depressions. A double-blind controlled study. Int Pharmacopsychiatry. 1976
 90. Benkert O. Effect of parachlorophenylalanine and 5-hydroxytryptophan on human sexual behavior. Monogr Neural Sci. 1976
 91. López-Ibor Aliño JJ, Ayuso Gutiérrez JL, Montejo Iglesias ML. [New therapeutic possibilities in depression: 5-hydroxytryptophan]. Actas Luso Esp Neurol Psiquiatr Cienc Afines. 1960
 92. Wyatt RJ, Vaughan T, Galanter M, Kaplan J, Green R. Behavioral changes of chronic schizophrenic patients given L-5-hydroxytryptophan. Science. 1972
 93. Chase TN, Ng LK, Watanabe AM. Parkinson's disease. Modification by 5-hydroxytryptophan. Neurology. 1972
 94. van Praag HM, Korf J, Dols LC, Schut T. A pilot study of the predictive value of the probenecid test in application of 5-hydroxytryptophan as antidepressant. Psychopharmacologia. 1972
 95. Partington MW, MacDonald MR. 5-hydroxytryptophan (5-HTP) in Down's syndrome. Dev Med Child Neurol. 1971
 96. Wyatt RJ, Zarcone V, Engelman K, Dement WC, Snyder F, Sjoerdsma A. Effects of 5-hydroxytryptophan on the sleep of normal human subjects. Electroencephalogr Clin Neurophysiol. 1971

 

 • Stiprios sudeties 5-HTP. Vienoje tabletėje net 200 mg.
 • Gali padėti nuraminti ir stabilizuoti nuotaiką
 • Serotonino pirmtakas
Sužinoti daugiau
5-htp-maisto-papildas-kaina-pirkti-raw-powders-lietuvoje-papildai

 

Palikite komentarą

Pasidalinkite

shares